VIII Dzień Dawcy Szpiku Kostnego i Krwiodawstwa w Odolanowie

 

   „ Są takie chwile, kiedy dar serca jest niezbędny, czyjaś obecność jest ratunkiem, jak dobrze, że jesteś, by komuś przyjść z pomocą”

            Pod takim hasłem 15 września br. w Zagrodzie przy Bramie 600-lecia w Odolanowie w sobotę odbyła się już VIII edycja Dnia Dawcy Szpiku Kostnego i Honorowego Krwiodawcy. Już od samego rana przy punktach poboru krwi ustawiła się kolejka osób chętnych, aby podzielić się tym, co najcenniejsze – własną krwią. W tym roku zarejestrowało się 37 osób.. Zebrano prawie 14 litrów tego cennego leku. Stałym punktem była możliwość zmierzenia sobie ciśnienia, dzięki uprzejmości p. Alicji Bothur i p. Grażyny Małuszek. 

Całej akcji towarzyszyła niezwykła atmosfera, którą tworzyły dzieci, młodzież oraz dorośli. Mogliśmy podziwiać występy taneczne zarówno najmłodszych: z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Odolanowie  przygotowana przez p. Iwonę Namysł  grupa : Kubusi, Sowy przygotowane przez p. Annę Gaworską, Króliczki przygotowane przez p. Agnieszkę Galbierczyk-Krakowiak, Kangurki przygotowane przez p. Paulinę Czołnik oraz Misie z Przedszkola w Nabyszycach, grupa przygotowana przez p. Karolinę Łyczywek , a także  grupę przedszkolną Tygryski ze Szkoły Podstawowej w Świecy przygotowaną przez p. Donatę Janicką.

Imprezie towarzyszyły również występy wokalne młodzieży z Zespołu Szkól w Odolanowie i Szkoły Podstawowej w Świecy przygotowanych przez Aleksandrę Walkow.

Dodatkową atrakcją, oprócz baloników, cukierków i kącika plastycznego dla dzieci, był pokaz  przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Odolanowie, za co bardzo serdecznie dziękujemy naszym strażakom i komendantowi p. Dariuszowi Kmiecikowi , a w tradycje wpisał się już taniec belgijski, przy którym bawili się także dorośli.

Organizatorami było pięć szkół: Szkoła Podstawowa w Nabyszycach, Zespół Szkól w Odolanowie, Szkoła Podstawowa  w Świecy,  Branżowa Szkoła I Stopnia w Odolanowie, Szkoła Podstawowa w Wierzbnie oraz Klub Honorowych Dawców Krwi w Odolanowie a także absolwenci: Grażyna Stasik, Adrian Kapczyński i uczniowie klasy VIII c , którzy w czerwcu ukończyli Szkołę Podstawową w Odolanowie.

 Dziękujemy szczególnie tym, którzy znaleźli czas i oddali krew, zrejestrowali się jako dawcy szpiku kostnego oraz osobom wspierającym naszą akcję. Byli to m.in.: Palarnia Kawy „WOSEBA”, GS w Odolanowie, Starostwo Powiatowe i radny powiatowy p. Rafał Walkow,, Barbara, Ewa i Roman Marcinkowscy, Urszula i Roman Prokop, Adam Ćwiertniak ,Stanisław Kolany, Stowarzyszenie Miłośników Przyrody, Kultury, Aktywnego Wypoczynku, Pomocy Niepełnosprawnym „ Razem Raźniej”, Urząd Gminy i Miasta Odolanów,Rady Rodziców  wymienionych wyżej szkól, wolontariusze oraz wielu, którzy pragnęli pozostać anonimowi.

Jak co roku towarzyszyła nam telewizja internetowa z p. Janem Grzoną, któremu dziękujemy za współpracę. Całość nagrania można obejrzeć na stronie

itv24odolanow.pl

Z całego serca jeszcze raz wszystkim dziękujemy i zapraszamy za rok we wrześniu .

 

                                                                                                              Organizatorzy