Finał Szlachetnej Paczki w Naszej Szkole

         Już po raz trzeci uczniowie i rodzice (i nie tylko) Zespołu Szkół w Odolanowie wzięli udział w przygotowaniu paczki dla wybranej rodziny.

         W tym roku udało nam się przygotować paczkę i tym samym wspomóc czteroosobową rodzinę z Ostrzeszowa. Rodzina jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej ze względu na chorobę matki, która uniemożliwia jej podjęcie pracy, oraz poważne problemy ze zdrowiem ojca, które zmusiły go do rezygnacji z pracy w budownictwie. Rodzina mieszka w dwupokojowym mieszkanku czasowo użyczonym przez dalszą rodzinę matki, wychowując 4 letniego synka i 5 letnią córeczkę.

         Pomoc, jakiej udzieli Państwo w tym roku, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Oprócz podarowanego nowego inhalatora, ogromu prezentów (nowe ubrania, pościele, ręczniki, zabawki, obuwie, tornister dla dziewczynki, przybory szkolne, karty i album z piłkarzami, oraz masa innych rzeczy, których nie sposób wymienić), otrzymaliśmy dużą ilość artykułów spożywczych i środków czystości. Ponadto, zebraliśmy kwotę 1.100 zł, za którą kupiliśmy nowy automat. Udało nam się do automatu dokupić 3 letnią gwarancję, która będzie obowiązywać po upłynięciu 2 lat gwarancji, którą daje producent na dany sprzęt.

         Ogromną niespodzianką dla nas, później również dla wybranej rodziny, było podarowane łóżko dla chłopca w kształcie samochodu wyścigowego. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w mieszkaniu, w podarowanym łóżku będą spać obydwoje dzieci przez następnych kilka lat.  

         Z całego serca DZIĘKUJEMY za okazane serce, wiemy, że dobro wraca, więc z tym przekonaniem składamy Państwu życzenia radosnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Samorząd Uczniowski