Konkurs o pióro

        25 lutego 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Odolanowie odbył się finał XIII edycji Konkursu Ortograficznego o Pióro Dyrektora odolanowskiego LO. Wzięły w nim udział trzy uczennice naszej szkoły, wyłonione spośród 31 uczestników szkolnego etapu konkursu: Maria Wojtaszek kl. III B, Oliwia Nabielska kl. IIIA, Monika Bolach kl. VIIIC.  Najwyższe wyróżnienie- Pióro Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Odolanowie-przyznano w tym roku w dwóch kategoriach- gimnazja i szkoły podstawowe. Niezmiernie nam miło, że dwie uczennice naszej szkoły zdobyły I miejsca. Są  nimi: Maria Wojtaszek- gimnazja, Monika Bolach- s koły podstawowe. Obie dziewczyny są uczennicami pani Izabeli Gąbki.W konkursie zespołowym nasze przedstawicielki zdobyły 3. miejsce.  Należą im się ogromne gratulacje, gdyż  niełatwo było pokonać konkurencję (33 uczestników z 11 szkół) i przebrnąć przez dyktando ułożone przez panią Lucynę Martewicz. Dziewczynom, które kończą w tym roku edukację w naszej szkole, życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w szkołach średnich!

                                                                                                     Agnieszka Niszkiewicz