Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

           Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 18 lat. To największy   Turniej   piłkarski   dla    dzieci   w   Polsce i w Europie, w   którym do   tej     pory        wzięło    udział   blisko   2 miliony   dziewcząt  i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Nagrodą główną   jest   wyjazd na mecz   Reprezentacji   Polski    oraz    spotkanie   z piłkarzami.  Organizatorem Turnieju   jest   Polski    Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 12 lat firma Tymbark. W 2017 r. brązowym sponsorem została firma Electrolux. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w Turnieju zagrało już ponad 50 Reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych m.in. Arkadiusz Milik, Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński oraz Paulina Dudek.

W bieżącym roku w Kaliszu w dniach 10-12 kwietnia odbyły się rozgrywki finału wojewódzkiego w ramach Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W pierwszym dniu wystąpiły roczniki U12,w drugim U10 i ostatnim dniu tej imprezy rozgrywanej na boiskach przy ulicy Łódzkiej zmierzyły się drużyny grającej w najmłodszej kategorii wiekowej U-8.Dwie reprezentacje naszej szkoły U8 i U12 Dziewcząt po trudnych rozgrywkach powiatowych zakwalifikowały się do finału w Kaliszu.   Tam zajęły kolejno zaszczytne 5 i 9 miejsce.  Dziewczynki   otrzymały pamiątkowe medale, koszulki z napisem Tymbark, zdjęcia ze swoim   wizerunkiem w kształcie zakładek do książek i torby pełne przyborów szkolnych i napojów Tymbarka. Ach, co to były za emocje!

Skład drużyny U8:Alicja Fischer, Gabriela Lesiak, Lena Doktór, Wiktoria Bizan, Gabriela Milewska i Maja Kocik

Skład drużyny U12:Małgorzata Jurek, Magdalena Wojtaszek, Jagoda Ratajek, Oliwia Deresińska, Amelia Wypychowicz, Nadia Brzezicha, Wiktoria Duczmal,Zuzanna Bochyńska,Aurelia Wróbel i Jagoda Szkudlarz.

                                                              Sylwia Galler-Boślak