” Wojna nie była kobietą”- spotkanie autorskie z Anetą Franc

W minioną środę w   13 listopada 2019 roku w Bibliotece  Publicznej w Odolanowie odbyło się kolejne spotkanie autorskie , tym razem,z Anetą Franc – archiwistką, historyczką i pisarką.
Autorka zadebiutowała powieścią o Powstaniu Wielkopolskim „ Wojna nie była kobietą”. Akcja rozgrywa się na południu Wielkopolski w dawnych powiatach – odolanowskim i ostrowskim.
Powieść przedstawia historię powstania wielkopolskiego widzianą oczami kobiet, wspomina naszych rodzimych bohaterów i pierwszego starostę odolanowskiego.
Pani Aneta szczególną uwagę poświęciła Franciszkowi Sójce –  powstańcowi  i lokalnemu bohaterowi, który poległ w bitwie pod Granowcem. Wspomniała również o najmłodszej bohaterce  powieści – pani Mariannie, która niedawno skończyła 100 lat i od urodzenia mieszka w Odolanowie. Przedstawiła także postać Nikodema Schroedera – pierwszego starostę odolanowskiego w odrodzonej Polsce.
Spotkanie uświetnił występ młodzieży, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Radłowie, którą przygotowała Pani Danuta Niezgódka. Uczniowie odegrali scenki rodzajowe z powieści.
W spotkaniu uczestniczyli m.in. uczniowie z klas ósmych A i B razem z bibliotekarką Hanną Lebicą.