Sukces Wiktorii Zawidzkiej

             Rok szkolny zakończony, nadszedł więc czas podsumowań i refleksji.  Tegoroczni absolwenci szkoły podstawowej wkrótce odbiorą wyniki egzaminu ósmoklasisty. Czy będą one satysfakcjonujące? Czy czas zdalnego nauczania został przez nich uczciwie wykorzystany?   Z pewnością jedna z uczennic klasy 8 a Szkoły Podstawowej w Odolanowie o wynik egzaminu z języka polskiego nie musi się martwić. Wiktoria Zawidzka, bo o niej mowa, została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego w roku szkolnym 2020/2021, zajmując III miejsce! W nagrodę została zwolniona z egzaminu z języka polskiego, co jest równoznaczne z uzyskaniem z tego egzaminu  najwyższego wyniku. Należy podkreślić, że laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej. Ponadto, o co Wiktoria i tak nie musiała się martwić, laureaci otrzymują najwyższą pozytywną końcową ocenę klasyfikacyjną z danego przedmiotu.                                        Czy łatwo było osiągnąć taki sukces? Z pewnością nie. Wiktoria, pod kierunkiem swojej nauczycielki języka polskiego, pani Beaty Noskowicz, przeczytała i opracowała we wcześniejszym czasie niż pozostali uczniowie lektury z zakresu ósmej klasy, a ponadto siedem dodatkowych utworów literackich, zagłębiła się w jedną balladę zespołu Kult i obejrzała dwa filmy wskazane w wykazie literatury obowiązującej na poszczególnych etapach konkursu.       

         Ze względu na obostrzenia pandemiczne dyplom wręczył laureatce dyrektor Zespołu Szkół  w Odolanowie, pan Rafał Paterek, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Z kolei Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Odolanowie ufundowała zdolnej uczennicy kartę podarunkową do Empiku.                               Pracowitość Wiktorii zaowocowała nie tylko sukcesem edukacyjnym, ale niewątpliwie także wzbogaciła trudny czas pandemii, gdyż, jak wiadomo, „kto czyta – żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”.                                                          

        Gratulujemy Wiktorii Zawidzkiej zaszczytnego tytułu laureata i mamy nadzieję, że jej sukces zachęci uczniów do przygody z książkami i zmobilizuje ich do uczciwej nauki.