Dzień Edukacji Narodowej W Naszej Szkole

Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek
 okazywany stanowi nauczycielskiemu”
/Eliza Orzeszkowa/

        Z okazji Dnia Edukacji Narodowej społeczność naszej szkoły spotkała się na akademii. Prowadzący uroczystość przypomnieli historię utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszą w Europie państwową władzą oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, a zatwierdzoną  14 października 1773 roku przez Sejm Rzeczpospolitej. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym.

Podczas imprezy padło wiele ciepłych słów i życzeń skierowanych do wszystkich pracowników szkoły. Poprzez piękne słowa, wesołe piosenki i wiersze, uczniowie wyrazili wdzięczność swoim nauczycielom. Pracownikom oświaty życzenia złożył dyrektor szkoły Rafał Paterek.

Akademię przygotowały panie Arleta Nowak, Jarosława Pawłowicz , Aleksandra Walkow, Bogna Gołębiewska i Aneta Stybaniewicz.