Wycieczka do Warszawy

W dniu 6 grudnia, czyli w Mikołajki grupa 37 uczniów naszej szkoły oraz kilkoro jej absolwentów, udało się do  Warszawy. Wyruszyliśmy bardzo wcześnie , aby na godzinę 10.00  pojawić się w gmachu telewizji TVP. Odolanowska  młodzież weszła do studia nagrań i tym samym stała się kolorową, roztańczoną widownią. To właśnie był cel naszej podróży – udział w nagraniu do popularnego show muzycznego „ Jaka to Melodia” , który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością w TVP 1.

Pierwszą gwiazdą programu był zespół FEEL, który dał popis wspaniałego wokalu oraz gry na instrumentach bez playbacku. Roześmiane, pięknie ubrane i roztańczone uczennice  z Zespołu Szkół w Odolanowie zostały od razu zauważone przez obsługę techniczną programu, i zostały wyeksponowane przy  zespole FEEL,  przez to będą bardzo widoczne gdy odcinek zostanie wyemitowany podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

Następnymi gwiazdami  programu byli tancerze teatru BUFFO wraz z Nataszą Urbańską. Pan Janusz Józefowicz osobiście  skomplementował  widownię za niesamowite poczucie rytmu oraz naturalne zachowanie przed kamerami.

 Następnie został zmieniony wystrój studia na świąteczny i wystąpił zespół Pieśni i Tańca Mazowsze, Zepół Taneczny VOLT, a po nim  Norbi, Oddział Zamknięty  oraz  Czadomen. Dzięki tym artystom przenieśliśmy się w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Występujący na scenie śpiewali  kolędy wraz z widownią. Niewątpliwie dało się dzięki temu odczuć atmosferę zbliżających się Świąt.

Nagranie programu muzycznego to nie jest łatwa sprawa- o czym przekonali się nasi uczniowie. Wielokrotnie powtarzane są te same sceny, tzw. „duble”, wystarczy bowiem jeden najmniejszy błąd, który wychwyci kamera, i należy cały fragment nagrywać od nowa. Stąd też czasochłonność nagrywania odcinka – zwykle od 10.00 do 20.00 lub nawet do 20.30 .

Przy nagraniu pracuje sztab ludzi- byliśmy zaskoczeni ile osób krząta się poza polem kamery i czuwa nad każdym szczegółem.

Dzień spędzony w telewizji to nie tylko świetna zabawa czy  możliwość zdobycia autografu znanej gwiazdy sceny muzycznej, ale również świetna lekcja o trudzie pracy w telewizji.

Opracowała : Justyna Filipiak, organizator wyjazdu