Obóz językowy EUROWEEK w Lądku Zdrój

     W dniach 7-11 stycznia 40 uczniów naszej szkoły (III klasy gimnazjalne, klasy 8 i 7, oraz kilkoro uczniów klas 6 i 4) przebywało na obozie językowym EUROWEEK w Lądku Zdrój. Tym razem młodzież  miała zajęcia z wolontariuszami  pochodzącymi z Hondurasu, Meksyku, Tajlandii, Indonezji. Zajęcia językowe polegały na wykonaniu prezentacji w grupach na temat stereotypów, stworzeniu mapy oraz charakterystyki swego wymarzonego kraju, nauce tańców ludowych z poszczególnych krajów oraz wykonaniu wielu innych zadań. Ponadto, młodzież miała okazję wykazać się kreatywnością tworząc prezentacje na temat wybranych przez siebie krajów…oczywiście w języku angielskim. Podczas wykonywania zadań było dużo śmiechu, pozytywnej energii oraz zgłębiania kultury oraz zwyczai innych państw. Nasi uczniowie dali się poznać jako ambitni, kreatywni oraz bardzo zaangażowani w zadania.

To już siódmy wyjazd naszych uczniów w ramach programu Euroweek.

Cele EUROWEEK- u   to:

  • edukacja europejska oraz ogólnoświatowa, przekazywanie rzetelnych i aktualnych informacji na temat procesu integracji w celu przygotowania społeczności lokalnej do członkostwa w UE;
  • uaktywnianie młodzieży poprzez zachęcanie do rozwijania zainteresowań pozaszkolnych i działalności społecznej;
  • wyrównywanie szans młodych ludzi mieszkających w małych miejscowościach i na obszarach wiejskich w dostępie do wiedzy i informacji;

W dniu wyjazdu były łzy radości, wzruszenia oraz żalu z powodu odjazdu, ale w myśl zasady Euroweek „we dont say goodbye but see you soon !” (nie mówimy żegnaj, ale do zobaczenia ) zapraszamy  wszystkich chętnych  do udziału w programie EUROWEEK  w kolejnym roku szkolnym.

Opracowała : Justyna Filipiak , Zofia Dymalska