V Jubileuszowy Koncert Walentynkowy

V Jubileuszowy Koncert Walentynkowy za nami…

„ Lubię wracać tam, gdzie byłem już” ~ Z. Wodecki

         Pomysł koncertu walentynkowego zrodził się już pięć lata temu. W całym przedsięwzięciu wzięło udział niemalże 30 osób. Tym razem, już po raz drugi , dzięki uprzejmości Urszuli i  Romana Prokop  gościliśmy w  Restauracji Nadbaryczna. Wystąpili nie tylko uczniowie  Szkół Podstawowych w Odolanowie, Świecy,  i  Nabyszycach, ale także ,uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Wiara, Nadzieja, Miłość”, a co najważniejsze nauczyciele i zaproszeni goście. Gośćmi specjalnymi  koncertu byli:  Karol Lizak- solista Teatru Muzycznego w Łodzi,  Regina Plewa – Gad i Małgorzata Jarosik. Słowa z piosenki śpiewanej przez Zbigniewa Wodeckiego „ Lubię wracać tam gdzie byłem już” stały się mottem tegorocznego koncertu. 

        W niezwykły magiczny nastrój wprowadziły publiczność osoby, które związane są poprzez pracę, rodzinę i naukę z Odolanowem. Ciepłe przyjęcie przez publiczność wszystkich solistów dopełniło całości. Nie przeszkodziło nawet to, że występ trwał ponad  dwie godziny. W doborze utworów brano pod uwagę gusta publiczności. Były to między innymi piosenki Marka Grechuty i Andrzeja Zauchy  w brawurowym wykonaniu ks. Łukasza Olszewskiego, Anny German i tu przepiękny występ utalentowanej uczennicy Szkoły Podstawowej w Odolanowie Anny Zaryckiej, arie operetkowe w przepięknym wykonaniu  Karola Lizaka, Reginy Plewy-Gad i Zbyszka Błaszczyka, Haliny Kunickiej w wykonaniu Aleksandry Walkow i  Jurka Walkówa, Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu Małgorzaty Jarosik i Michała Walkówa. Najmłodszym uczestnikiem był rewelacyjny Piotruś Lizak, który swoim występem skradł serca publiczności. Całość dopełniły profesjonalne występy Odolanowskiej Orkiestry Dętej pod batutą Aleksandry Dzieran Hoffman i odolanowskiego zespołu 4.   Koncert stał się okazją do oderwania się od szarej rzeczywistości, problemów dnia codziennego i spędzenia w gronie bliskich kilku choćby chwil. Po występie występujący i goście zostali zaproszeni na walentynkowy tort.

         Szczególne podziękowania należą się osobom, bez których nie udałoby się przygotować koncertu –  oczywiście Urszuli i Romanowi Prokop. Dzięki życzliwości p. Jana Grzony ci, którzy nie mogli wziąć udziału w występach będą mieli  okazję usłyszeć cały koncert w radiu Odolanów. Ogromne podziękowania za okazane wsparcie należą się również   Eugeniuszowi Grochowskiemu i Adamowi Janoś, który nagrał cały koncert. Trudno jest wymienić wszystkich, którzy oczarowali publiczność magią tańca i niezwykłym śpiewem. Trzeba jednak podkreślić ich profesjonalizm, ogromne serce i ciepło, które z niego płynęło. 

 Dziękujemy również tym, którzy skorzystali z naszego zaproszenia i spędzili ten poniedziałkowy walentynkowy wieczór wspólnie z nami.

Opracowała: Katarzyna Ostrowska-Jańczak