Zakończenie tegorocznej edycji charytatywnej akcji „Przybij Łapę”

12 listopada rozpoczęła się w naszej szkole akcja zbierania karmy dla potrzebujących zwierząt. Do tej pory , w ciągu kilku ubiegłych lat , zbiórka była organizowana dla psów z Międzygminnego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim . W tym roku patronat nad akcją zbierania karmy objęło Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt, które w swojej bazie danych posiada adresy wielu azylów i przytulisk dla bezdomnych i wycofanych  zwierząt . Osoby, które je prowadzą,  muszą same organizować karmę dla swoich podopiecznych, gdyż, w przeciwieństwie do schronisk, nie mogą liczyć na pomoc miasta. Zatem w tym roku OSMZ zwróciło się z prośbą do naszej Dyrekcji o zbiórkę karmy dla azylu w Kole, prowadzonego przez Pana Krzysztofa Furmańskiego, który jest skromnym , ciepłym człowiekiem, przyjacielem zwierząt, ale nie może, tak jak schronisko w Wysocku, liczyć na zbiórkę karmy przez kilkanaście szkół . Pan Krzysztof opiekuje się  prawie 100-tką psów. Spośród uczniów naszej szkoły został powołany zespół wolontariuszy, który między 12 listopada a 10 grudnia przypominał wszystkim uczniom o celach akcji, zbierał karmę, notował imiona darczyńców oraz dbał o gazetkę poświęconą akcji „Przybij Łapę”. Tegoroczna akcja przyszła nasze najśmielsze oczekiwania, wszystkie klasy zaangażowały się w zbiórkę karmy, a szczególnie klasy 1-3. Ponad 100 dzieci przyniosła podarunki dla potrzebujących zwierząt , łącznie zostało zebranych prawie 500 kg karmy ( !!!!!!) co jest nie lada wyczynem !  Brawo nasza  Szkoła Podstawowa ! Zwieńczeniem akcji było zawiezienie karmy do Koła w dniu 18 grudnia. Psiaki były zadowolone i wdzięczne za pomoc. Za ten piękny gest wykonany przez uczniów naszej szkoły na rzecz  czworonożnych braci mniejszych, wszystkim, którzy włączyli się do akcji, z całego serca dziękujemy !!! PSIEpięknych Świąt Bożego Narodzenia !