Zakrętki na wagę złota – nakręć się i czyń dobro!

Nasza placówka od 2014 r. włączyła się do akcji zbierania zakrętek dla chłopca, który ma wiele chorób, a najbardziej dokuczliwa jest niemożność samodzielnego przemieszczania się. Rodzina dziecka robi wszystko, aby zapewnić mu jak najlepszą opiekę na miarę naszych czasów. Jednak czasem brak im sił do walki i dlatego musimy ich wspierać – to dodaje im skrzydeł, że nie są sami w tych trudnych chwilach. Pandemia jeszcze bardziej nasiliła poczucie lęku, strachu przed przyszłością.

            Wszyscy, którym nie był obojętny los Jakuba postanowili pod koniec roku szkolnego włączyć do akcji zbierania zakrętek (wystawiono przed szkołą serce, do którego można wrzucać) oraz pozyskania środków, aby chłopiec mógł skorzystać z pomocy w Centrum Rehabilitacji LIKE ul. Mosińska 2 62-060 Łódź k. Stęszewa. W  ośrodku Kuba ma możliwość udziału w hipoterapii, terapii chodu – przygotowania do pionizacji, integracji sensorycznej. To tylko dzięki wrażliwym sercom dobrych ludzi ten  młody człowiek, którego los doświadcza każdego dnia, może kompleksowo i intensywnie być rehabilitowany.

            Tak jest w  naszym życiu, że najbliższą rodziną dla Kuby stały się osoby dotąd nieznane, które chcą mu pomóc w codziennych zmaganiach z rzeczywistością. Doceniajmy każdą chwilę i starajmy się każdego dnia pamiętać, że nic na tym świecie nam się nie należy – to tylko los dla nas jest łaskawy, ale niestety nie dla wszystkich. Pamiętajmy, że nie tylko nam w życiu ma być dobrze, ale innym z nami – to sens istnienia i naszej wędrówki. Tylko gośćmi jesteśmy na tym świecie, a więc bądźmy wrażliwi, pomocni, służmy innym na miarę swoich możliwości.

 

Ilona Bzodek