Polonistyczny sukces odolanowskiej ósmoklasistki Jagody Ratajek

Temat tegorocznej odsłony Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego łączącym wszystkie jego etapy: szkolny, rejonowy oraz wojewódzki brzmiał: „Targani sztormem, złapani przez burzę”. Na każdym etapie konkursu towarzyszyły mu inne konteksty.

Uczestnicy mieli przed sobą nie lada zadanie. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i gen. Kazimierza Glabisza w Odolanowie zmierzyli się najpierw z testem konkursowym na etapie szkolnym, następnie, w lutym ,  uczennica klasy VIII c- Jagoda Ratajek, która, jako jedyna uzyskała wymaganą liczbę punktów, wzięła udział w etapie rejonowym.

    Jagoda wspaniale poradziła sobie z niezwykle wymagającymi zagadnieniami na każdym z etapów. Pracowała pod czujnym okiem p. Katarzyny Ostrowskiej- Jańczak.

Sukces osiągnięty na obu etapach uprawniał Jagodę do wzięcia udziału w etapie wojewódzkim, który odbył się 26 marca tego roku w Poznaniu. Wysiłek, który włożyła w swoje przygotowania, godziny poświęcone na omawianie zagadnień, lekturę przewidzianych w konkursie książek, wysłuchanie wielu materiałów edukacyjnych, przyswojenie sobie zagadnień gramatycznych opłaciło się.

Jagoda Ratajek uzyskała bardzo wysoki wynik i tym samym otrzymała tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego w roku szkolnym 2021/2022.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  1. Ostrowska-Jańczak