Koncert charytatywny „Sercem z Ukrainą”

Pod takim hasłem w niedzielne popołudnie 29 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II i gen. Kazimierza Glabisza miał miejsce charytatywny koncert poprzedzony kiermaszem. Prowadzącymi byli Sławomir Ostrowski i Alina Bilovol.

Wszystkie zebrane w jego trakcie pieniądze zostały przeliczone przez komisję w składzie : Franciszek Jasik, Maria Skrzypińska oraz Małgorzata Jędrzejak i przekazane na ręce p. Inny Billiaieva z pochodzenia Ukrainki, która zaszczyciła koncert swoją obecnością oraz przedstawiła zapierający dech w piersiach pokaz baniek mydlanych. Pani Inna od początku wojny na Ukrainie włączyła się w pomoc swojemu krajowi, wożąc transporty medyczne i żywnościowe do Kijowa i Winnicy,  kilka z tych transportów było przekazanych szpitalom wojskowym na Ukrainie  dzięki ogromnemu sercu i hojności mieszkańców naszego miasta.

Zaproszenie do udziału w koncercie przyjęło wielu wykonawców: Odolanowska Orkiestra Dęta pod batutą p. Ryszarda Hoffmanna i Aleksandry Hoffmann-Dzieran, Chór Kościelny pw. św. Grzegorza w Odolanowie z dyrygentem Janem Szkudlarzem , dziewczynki  z grupy „Motylki” z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Odolanowie pod opieką  Iwony Namysł, soliści: Regina Plewa-Gad, Halina Kolińska, Alina Bilovol, Małgorzata Jarosik, Jurek Walków, Karol Lizak, Zbigniew Błaszczyk, Mieczysław Kryściak wraz z chórkiem oraz nasi najmłodsi :Anna Romanchukevych, Natasza Solarski, Yelizaveta Stavytska, Anna Zarycka Zofia Pawlak, Maja Pawlak, Piotruś Lizak, Pawełek Lizak oraz akompaniament p. Aleksandry Walkow i p.Barbary Kowalskiej.

Koncert charytatywny rozpoczął się hymnem Polski, a potem Ukrainy.

Podczas koncertu można było wysłuchać wielu wzruszających utworów wykonanych zarówno w języku polskim jak i ukraińskim m.in. Matko moja ja wiem, Czarnobryvcy , czy Pieśń o Kijowie.

Na zakończenie koncertu zaśpiewano dwie niezwykle wzruszające i trafiające głęboko do serc piosenki : Zbigniewa Wodeckiego, Nauczmy się żyć obok siebie i już na koniec wszyscy wykonawcy zaśpiewali Modlitwę o wschodzie słońca.

Zebrano łącznie 8.411,50 zł. Wszystkim darczyńcom jesteśmy bardzo wdzięczni, to dzięki nim i wszystkim ludziom dobrej woli udało się wspomóc szpitale wojskowe w Winnicy.

Wyrazy ogromnej wdzięczności składamy : Bożenie Stodolnej, Gminno-Miejskiemu Centrum Pomocy„Wiara, nadzieja, miłość”, Marcinowi Szorskiemu, Anecie Bolach, Magdalenie Burkietowicz, prof. Tadeuszowi Gaworzewskiemu, Champions Barber Maja Staruch, Sztuka widzenia Jagody Sztukowskiej, sklepowi nadruki Małgorzaty Kmiecik, Joannie Kwiecień, Krzysztofowi Wożniak, Adamowi Ćwiertniakowi, Annie i Rafałowi Glinkowskim, Tobiaszowi Komorowskiemu , Adamowi Janoś, który nagrał profesjonalnie cały koncert.

Nauczycielom i obsłudze Szkoły Podstawowej w Odolanowie: paniom: Patrycji Gaczyńskiej, Anecie Stybaniewicz, Ilonie Bzodek, Zofii Dymalskiej, Marii Ratajek, panom: Maciejowi Matuszczakowi, Stanisławowi Buczkowi, Stanisławowi Kuleszy, Marcinowi Grochowskiemu, p. Alicji Nędzyńskiej- nauczycielce Przedszkola w Odolanowie, a także Marlenie Lizak oraz wolontariuszom, uczniom Szkoły Podstawowej: Julii Radajewskiej, Karolowi Pawlakowi, Julii Mielcarek, Zuzannie Bilskiej, Magdalenie Wojtaszek, Igorowi Chudemu.

Szczególnie chcemy podziękować również sołtysowi Gliśnicy p. Izabeli Doktór i dyrektorowi Przedszkola w Odolanowie p. Marioli Sawickiej za udostępnienie krzeseł oraz p. Pawłowi Barczakowi za pomoc przy ich przewożeniu. Przedszkolu w Odolanowie i tu p. Marioli Sawickiej za pomoc w kiermaszu.

Uczniowie naszej szkoły Volodymyr Danilov z rodzicami i Jurij Utnicki z mamą Iryną stworzyli przepiękną dziewczynę- symbol Ukrainy.

Dzieci z klasy VI Karyna Sadkowa, Anna Bilyk, Julia Surmach, Jurij Utnicki, Valeria Kochetkova  natomiast namalowały obraz, który jest wyrazem wdzięczności rodzin ukraińskich dla wszystkich polskich rodzin.

Nad całością koncertu od strony nagłośnienia czuwali p. Rafał Jamrozik i p. Michalina Wilczura, którym dziękujemy za wszelką pomoc i profesjonalizm.

Dziękujemy także przede wszystkim tym, którzy znaleźli czas i wspólnie z nami byli Sercem z Ukrainą w ten niezwykły niedzielny wieczór.

                                                  Organizatorzy