NARODOWE CZYTANIE 2023

   Narodowe Czytanie powieści  ,,Nad Niemnem ‘” autorstwa  Elizy Orzeszkowej, pisarki z okresu pozytywizmu zaproponowano w niej nowym  model literatury i nowy wzorzec patriotyzmu.  Po klęsce  powstań  narodowych, proponowano w niej  hasła  pracy organicznej i pracy u podstaw. Akcja odbyła się  pod patronatem Pary Prezydenckiej.   Wspólne  czytanie odbyło  się 9 września 2023 r. w sobotę  w południe w kościele poewangelickim  w Odolanowie na Placu Kościuszki . Była to już dwunasta  edycja  tej  akcji czytelniczej. W naszym mieście  zorganizowała ją Biblioteka Publiczna G. I M. im .ks. Antoniego Ludwiczaka  z panią dyrektor Małgorzatą  Jędrzejczak razem z koleżankami bibliotekarkami. Fragmenty utworu czytali   zaproszeni goście  nauczyciele z naszej szkoły i gminy, radni oraz uczennice i uczniowie  z naszej szkoły  oraz  miejscowego liceum ogólnokształcącego. Na widowni zasiedli m.in.  uczniowie klas  czwartych i siódmych  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i gen. Kazimierza Glabisza w Odolanowie razem z panią dyrektor Renatą Fertun oraz  polonistkami  i bibliotekarkami.